آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

تنظیم پایگاه داده برای فعال‌کردن Event (درس ششم)

تنظیم پایگاه داده برای فعال‌کردن Event

در ادامه کار باید سرویسEvent را برای ثبت رویداد‌ها تنظیم و فعال کنیم، همان‌طور که در سرور Composer (cconnect) بررسی کردیم، نرم‌افزار SQL را نصب و یک دیتابیس برای آن ایجاد کردیم، در این قسمت هم می‌خواهیم یک دیتابیس برای ثبت رویداد‌های نرم‌افزار Horizon connect ایجاد کنیم، برای این کار بر روی Databases کلیک راست کنید و گزینه‌ی New Database را انتخاب کنید.

در قسمت Database name نام دیتابیس خود را وارد کنید که در اینجا event وارد شده است، بعد از کلیک بر روی OK دیتابیس موردنظر در مسیر مشخص شده ایجاد می‌شود.

بعد از ایجاد دیتابیس باید یک کاربر ایجاد کنید و آن را به دیتابیس event دسترسی دهید که برای این کار باید وارد Security شوید و بر روی Logins کلیک راست کنید و گزینه‌ی New Login را انتخاب کنید.

در این صفحه و در قسمت Login name نام کاربر خود را وارد کنید و نوع احراز هویت را SQL Server Authentication در نظر بگیرید و رمز عبور برای آن وارد کنید، توجه داشته باشید تیک هر دو گزینه‌ی مشخص شده در شکل را انتخاب کنید.

در ادامه وارد قسمت Server Roles شوید و تیک گزینه‌های مشخص شده را انتخاب کنید.
با این کار کاربر موردنظر توانایی نوشتن و خواندن دیتابیس را خواهد داشت.

وارد User Mapping شوید و تیک گزینه‌ی Event را انتخاب کنید و در قسمت پایین که مربوط به دسترسی‌ها است تیک گزینه‌های مشخص شده را انتخاب کنید.

در قسمت Status هم گزینه‌های موردنظر را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید.

در ادامه کار در همان سرور SQL سرویس SQL Server Configuration Manager را اجرا کنید.
در این قسمت وارد Protocols for MSSQLSERVER شوید و بر روی TCP/IP کلیک راست کنید و گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید.

در این شکل وارد IP Address شوید و در قسمت IP1 که همان IP سرور SQL است گزینه‌ی IP Address را بر روی Yes قرار دهید و در بقیه موارد پورت 1433 را وارد کنید و بر روی OK کلیک کنید.
نکته:
توجه داشته باشید که برای دسترسی از بیرون باید فایروال را تنظیم یا خاموش کنید.
سرور را Restart کنید و یا اینکه سرویس SQL را Restart کنید.

در ادامه کار وارد Settings شوید و از قسمت View Configuration  گزینه‌ی  Event Configuration را انتخاب کنید و در صفحه باز شده از قسمت Event Database بر روی Edit کلیک کنید.

در این صفحه نام سرور SQL خود را وارد کنید، در قسمت بعد Microsoft SQL Server را انتخاب کنید، در قسمت بعدی نام دیتابیسی که ایجاد کردیم را وارد کنید و در آخر هم نام کاربری که ایجاد کرده‎ایم را به همراه رمز عبور آن وارد کنید توجه داشته باشید که Table prefix برای این است که در اول جداولی که ایجاد می‌کند یک نام به دلخواه شما ایجاد کند مانند Horizon_.

Event Database تایید و فعال شده است که اگر وارد Monitor و بعد وارد Events شوید رویداد‌هایی که در نرم‌افزار ایجاد شده است را مشاهده می‌کنید که این موضوع در ادامه کار بسیار می‌تواند کمک کننده و خوب باشد.

نصب و راه‌اندازی سرویس Syslog Server
یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان رویداد‌ها را ثبت و مشاهده کرد استفاده از سرویس Syslog  است که می‌توانید آن را راه‌اندازی و به Horizon Connect متصل کنید.
برای انجام این کار نیاز به نرم‌افزار kiwi Syslog Server داریم که می‌توانید از طریق لینک زیر آن را دانلود کنید:
https://www.digiboy.ir/9043/solarwinds-kiwi-syslog-server-9-6-7-1/

بعد از دانلود آن را اجرا کنید، در این قسمت گزینه‌‎ی دوم را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.
توجه داشته باشید که برای نصب این نرم‌افزار نیاز به Net FrameWork است که باید دانلود و نصب کنید.

در این صفحه هم بر روی Next کلیک کنید، در ادامه از شما نام کاربری و رمز عبور درخواست می‎شود که می‌توانید هر نام دلخواهی وارد کنید، فقط توجه داشته باشید که برای رمز عبور به‌صورت نمونه زیر وارد کنید تا با مشکلی روبرو نشوید
qq2123@2033201S
هم باید حرف کوچک داشته باشد و هم بزرگ.

بعد از نصب نرم‌افزار وارد Horizon Connection شوید و به‌مانند شکل زیر بر روی Event Configuartion کلیک کنید و برای اضافه کردن سرور Syslog بر روی Add کلیک کنید و آدرس IP آن سرور که نرم‌افزار Syslog بر روی آن نصب شده است را وارد کنید.

اگر نرم‌افزار Syslog را باز کنید اطلاعاتی که از سرور Horizon Connection ارسال شده است را مشاهده می‌کنید، در این اطلاعات نشان‌داده‌شده است که کاربر مورد نظر در تاریخ و ساعت مشخص به سرور Loging و Logout کرده است.

نصب و راه‌اندازی VMware Horizon Composer (درس پنجم - بخش دوم)

نصب و راه‌اندازی VMware Horizon Composer (درس پنجم - بخش اول)

پیکربندی Horizon Connection (درس چهارم)

نصب و راه‌اندازی Horizon Connection 8 (درس سوم)

ایجاد Rule برای دسترسی Horizon 8 به سرور VCenter (درس دوم)

پیش‌نیازهای نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار Horizon View (درس اول)

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search