آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

پیکربندی Horizon Connection (درس چهارم)

بعد از اینکه کار نصب به پایان رسید باید تنظیمات اولیه Horizon Connection را انجام دهیم، برای این کار باید مرورگر سیستم خود را باز کنید و با آدرس زیر وارد کنسول مدیریتی آن شوید:
https://hconnect/admin
https://192.168.5.15/admin
در آدرس بالا اگر سرویس DNS شبکه شما بتواند اسم سرور را به IP تبدیل کند می‌توانید هم از نام و هم از IP سرور استفاده کنید، توجه داشته باشید که آدرس آن را به‌صورت حروف کوچک وارد کنید.

البته بعد از نصب نرم‌افزار یک آیکون برای ورود به صفحه مدیریت Horizon Connect ایجاد می‌شود که شما می‌توانید با کلیک بر روی آن وارد صفحه‌ی مدیریتی شوید.

نکته: بهتر است از مرورگر‌هایی به غیر از Internet Explorer برای کار با Horizon Connect استفاده کنید تا مشکلی در استفاده از آن نداشته باشید.
توجه داشته باشید بعد از اجرای آدرس گواهینامه امنیتی سایت مورد تأیید قرار نخواهد گرفت که باید از این پیغام صرف‌نظر کنید و به ادامه کار بپردازید تا شکل روبرو ظاهر شود و بعد باید نام کاربری را که در هنگام نصب Horizon-Connect وارد کردید را وارد و بر روی Log In کلیک  کنید.
توجه داشته باشید روش ورود به صفحه مدیریتی به دو روش HTML5 و Flex است که روش اول بهینه‌تر خواهد بود، ولی اگر بخواهید از روش دوم استفاده کنید حتماً باید روی سیستم خود Adobe Flash Palayer را نصب کنید.

در صفحه زیر شکل کلی نرم‌افزار Horizon Connection را مشاهده می‌کنید که دارای گزینه‌های مختلفی است که ان‌شاءالله در ادامه کتاب اکثر آنها را بررسی خواهیم کرد.

برای شروع کار باید لایسنس این نرم‌افزار را فعال کنید، برای انجام این کار از قسمت Settings وارد Product Licensing and Usage شوید و بر روی Edit License کلیک کنید.

 بعد از واردکردن لایسنس تمام جزئیات نرم‌افزار و سرویس‌های آن فعال می‌شوند که این موضوع را در شکل زیر مشاهده می‌کنید.

نصب و راه‌اندازی VMware Horizon Composer (درس پنجم)

نصب و راه‌اندازی Horizon Connection 8 (درس سوم)

ایجاد Rule برای دسترسی Horizon 8 به سرور VCenter (درس دوم)

پیش‌نیازهای نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار Horizon View (درس اول)

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search