آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

نصب و راه‌اندازی Horizon Connection 8 (درس سوم)

نصب و راه‌اندازی Horizon Connection 8

طبق سناریو که در درس اول بررسی کردیم باید از دو سرورESXi استفاده کنیم، در شکل زیر دو ESXi را به سرور VCenter اضافه کرده‌ایم، در سرور ESXi-01 (192.168.5.10) سرور Hconnect، سرور Cconnect و سرور

VCenter قرار دارد و در ESXi-02 (192.168.5.17) سرور RDS و دسکتاپ مجازی قرار می‌گیرد.

نکته: اگر از نظر منابع سخت‌افزاری نمی‌توانیم سرویس‌ها را بر روی دو ESXi اجرا کنید، می‌توانید همه‌ی آنها را بر روی یک ESXi آن را اجرا کنید ولی کار اصولی این است که بر روی دو سرور اجرا کنید.
برای راه‌اندازی سرور Horizon Connection نیاز به فایل و لایسنس آن دارید که می‌توانید با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا کنید، البته بهتر است نسخه نهایی آن را از سایت اصلی VMware دانلود کنید.
برای راه‎‌اندازی سرور Horizon Connection می‌توانید از یک سیستم فیزیکی که بر روی آن ویندوز سرور نصب شده است استفاده کنید و یا اینکه به‌صورت مجازی بر روی ESXi یا VMware Workstation نصب کنید.
یک ماشین مجازی بر روی ESXi-01 راه‌اندازی، و بر روی آن ویندوز سرور 2019 را نصب کنید، بعد از نصب ویندوز مجازی در VMware اولین کاری که انجام می‌دهید باید نصب VMware Tools باشد تا ماشین با سخت‌افزار سرور همخوانی و ارتباط درست برقرار کند.
در اولین گام باید یک آدرس Static یا دستی در سرور وارد کنید که آدرس این سرور در این کتاب به‌صورت زیر است یعنی 192.168.5.15 که بقیه اطلاعات هم طبق شبکه موجود وارد شده است.
نکته: همان‌طور که گفتیم آدرس IP حتماً باید به‌صورت دستی وارد شود و به‌صورت اتوماتیک نباشد.

در ادامه باید نام سرور را تغییر و آن را عضو دومین موردنظر کنید، توجه داشته باشید که سرور موردنظر حتماً باید عضو دومین باشد تا نرم‌افزار Horizon Connection بر روی آن پیاده‌سازی شود.

 

خوب برای شروع کار باید نرم‌افزار Horizon View 8 را از طریق لینک زیر دانلود کنید:
https://soft98.ir/internet/network/2104-vmware-horizon.html
بعد از دانلود نرم‌افزار‌های مربوط به Horizon View از لیست زیر فایل نصبی نرم‌افزار VMware Horizon Conection را انتخاب و اجرا کنید.

در این صفحه چند نسخه مختلف از Horizon را مشاهده می‌کنید که در حال حاضر گزینه‌ی Standard را طبق شکل انتخاب کنید و در پایین صفحه اگر IPV4 استفاده می‌کنید گزینه‌ی موردنظر را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

در این صفحه باید یک رمز عبور برای حالت Recovery وارد کنید که در صورت نیاز بتوانیم از آن استفاده کنیم.
بر روی Next کلیک کنید.

در این قسمت باید پورت‌های مشخص شده را در شبکه خود تنظیم کنید تا اجازه عبور به آنها داده شود، البته برای فایروال ویندوز می‌توانید گزینه‌ی اول را انتخاب کنید تا این کار به‌صورت اتوماتیک انجام شود.

 در این قسمت باید یک نام کاربری با دسترسی کامل به شبکه وارد کنید تا بتواند مجوز‌های لازم در شبکه را ایجاد کند و نرم‌افزار را نصب کند.

در این قسمت تیک گزینه‌ی موردنظر را بردارید و بر  Next کلیک کنید.
در صفحه بعد هم بر روی Install کلیک کنید تا کار نصب نرم‌افزار آغاز شود.

پیش‌نیازهای نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار Horizon View (درس اول)

ایجاد Rule برای دسترسی Horizon 8 به سرور VCenter (درس دوم)

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search