آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

آموزش CCNA Security- متصل کردن ACS به Active Directory (درس پانزدهم)

متصل کردن ACS به Active Directory 

یکی از ویژگی‌های مهم نرم‌افزار ACS متصل شدن به سرویس Active Directory است که می‌توانید با این کار دستگاه‌های شبکه خود را از طریق کاربر موجود در Active Directory مدیریت کنید، در این قسمت می‌خواهیم از طریق نرم‌افزار ACS به سرویس Active Directory در شبکه متصل شویم.

در این صفحه از سمت چپ بر روی External identity Stores کلیک کنید و گزینه‌ی Active Directory را انتخاب و در صفحه باز شده بر روی Join کلیک کنید.

در این قسمت نام دومین خود را وارد کنید و در قسمت Username باید نام کاربری مربوط به دومین خود را که دسترسی‌های لازم را دارا است را وارد کنید و بر روی Join کلیک کنید، با این کار سرور ACS عضو دومین int.net خواهد شد.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، سرور ACS که با نام ACS-Center است عضو دومین int.net شده است و نام دومین کنترلر در شکل مشخص شده است.

در مرحله بعد  باید گروهی که کاربران در آن قرار دارند را به نرم‌افزار اضافه کنید که برای این کار وارد تب Directory Groups شوید و بر روی Select کلیک کنید.

در این قسمت گروه Domain Admins را انتخاب می‌کنیم، که در این گروه کاربران مورد نظر ما قرار دارند.

 

بر روی ok کلیک کنید.

بعد از اینکه نرم‌افزار را به Active Directory متصل کردید و گروه مورد نظر را به لیست اضافه کردید باید یک پروفایل برای دسترسی افراد به دستگاه‌ها ایجاد کنیم، منظور از پروفایل یعنی اینکه هر کسی که عضو آن شود دارای توانایی‌هایی است که برای آن مشخص می‌کنیم.

به مانند شکل روبرو وارد Policy Elements شوید و گزینه‌ی Shell Profiles را انتخاب کنید و در صفحه باز شده بر روی Create کلیک کنید.