آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

آموزش CCNA Security- فعال‌سازی ACS سیسکو (درس چهاردهم)

برای کرک کردن این نرم‌افزار راه‌های متفاوتی وجود داره که در این قسمت یکی از آنها را انجام خواهیم داد.

برای کرک کردن این نرم‌افزار نیاز به یک سیستم‌عامل لینوکس داریم که به صورت Live آن را اجرا کنیم و پوشه‌های مربوط به ACS را دستکاری کنیم، برای این کار می‌توانیم از لینوکس Ubuntu یا Kali یا هر سیستم عامل لینوکسی دیگری استفاده کنیم، در این قسمت از سیستم عامل Kali استفاده می‌کنیم.

برای شروع وارد سرور ESXi می‌شویم و ماشین مورد نظر را از لیست انتخاب و به مانند شکل بر روی گزینه‌ی مورد نظر کلیک کنید تا بتوانید فایل ISO مربوط به لینوکس Kali را به ماشین مجازی اضافه کنید، بعد از انجام کار بالا به مانند شکل روبرو بر روی ماشین مجازی کلیک راست کنید و از قسمت Power گزینه‌ی Restart Guest را انتخاب کنید تا به صورت نرم‌افزاری سرور Restart شوید.

 بعد از Restart شدن دکمه F2 را از صفحه کلید انتخاب کنید تا وارد تنظیمات Setup شوید، بعد از ورود وارد تب Boot شوید و گزینه‌ی CD-Rom Drive را با کلید + و - به بالای لیست ارجاع دهید و بعد کلید F10 را فشار دهید و گزینه‌ی YES را انتخاب کنید تا تنظیمات ذخیره شود و ماشین Restart شود.

بعد از انجام این کار فایل ISO مربوط به لینوکس Kali اجرا خواهد شد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، صفحه بوت مربوط به Kali را مشاهده می‌کنید، گزینه‌ی Live را انتخاب کنید تا لینوکس بدون نصب و بر روی فایل مورد نظر اجرا شود.

صفحه اول لینوکس Kali را مشاهده می‌کنید، برای اینکه کار کرک را انجام دهیم باید فایل لایسنس کرک شده را وارد لینوکس کنید و در مسیر فایل ACS که در درایو است کپی کنید، برای انتقال فایل به Kali باید فایل مورد نظر را در شبکه Share کنید و آن را بر روی Kali قرار دهید.