آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - کار با نرم‌افزار Shortpoint (درس بیستم و دوم)

 نصب و راه اندازی نرم افزار Nintex 2016 

این نرم‌افزار، یکی از بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارها برای جریان کاری یا همان، WorkFlow است که از امکانات پیشرفته‌ای برای این کار بهره می‌برد، با این نرم افزار می‌توانید برای کاربران خود یک جریان کاری ایجاد کنید، مثلاً کاربر یک درخواست مرخّصی برای رئیس مستقیم خود ارسال می‌کند و اگر مورد تأیید بود، رئیس آن مرخّصی را تأیید می‌کند و در غیر این صورت، آن را رد می‌کند؛ در این بخش به عملکرد این نرم‌افزار می‌پردازیم.

برای شروع کار از آدرس زیر، آخرین نسخه‌ی نینتکس را دانلود کنید، توجّه داشته باشید بعد از ورود به سایت باید اطّلاعات خود را وارد کنید و در قسمت ایمیل، یک ایمیل سازمانی را وارد کنید و نباید ایمیل سرویس‌دهنده های مطرح را وارد کنید، اگر این چنین باشد، دوستان ما در نینتکس، نرم‌افزار و لایسنس 30 روزه آن را ارسال نخواهند کرد.

https://www.nintex.com/get-started/trial-request

 بعد از ورود به سایت مورد نظر به مانند شکل زیر  تیک دو گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید تا برای هر دوی آنها، لایسنس 30 روزه ارسال شود؛ در قسمت پایین‌تر اطّلاعات خود را وارد و در قسمت ایمیل، حتماً یک ایمیل سازمانی وارد کنید و بر رویSubmit Your Request کلیک کنید.

 

 

 

 بعد از انجام مراحل بالا، پس از حدود یک ساعت، لینک دانلود نرم افزار به همراه لایسنس مورد نظر به ایمیل شما ارسال می‌شود.

در شکل زیر، سه ایمیل از طرف دوستان ما در شرکت Nintex ارسال شده است که باید وارد دو ایمیل مشخّص‌شده بشوید و نرم¬افزار را به همراه دو لایسنس دانلود کنید.

 در شکل زیر  وارد سرور شیرپوینیت شوید و فایل‌های مورد نظر را کپی کنید، بعد از کپی، یک فایل اجرایی به همراه دو لایسنس را مشاهده می‌کنید، برای شروع کار بر روی فایل اجرایی کلیک راست کنید و گزینه‌ی Run as administrator را انتخاب کنید.

 

 در این صفحه بر روی Next کلیک کنید.

 

 در این صفحه، گزینه‌ی I agree را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

 

 در این صفحه، گزینه‌یAutomatically install را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

 

 در این صفحه، تیک دو گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید تا کار نصب Nintex آغاز شود.

 

بعد از نصب Nintex وارد صفحه‌ی مدیریّتی شیرپوینت شوید و از سمت چپ بر رویNintex Administration کلیک کنید؛ در صفحه‌ی بازشده برای فعّال سازی نرم‎‌افزار بر روی Licencing کلیک کنید.

  

 

 

 

 

 

 

 در این صفحه، نوع لایسنس و تاریخ انقضای آن مشخّص شده است، برای تأیید کار بر روی import کلیک کنید.

 در این صفحه، لایسنس مربوط به Nintex Forms فعّال شده است و بعد از این کار باید لایسنس دوم را که مربوط به Nintex Workflow است و در شکل زیر  فعّال نشده است را فعّال کنید.

دقیقاً همان کاری که برای لایسنس اوّل انجام دادید، برای این لایسنس (دوم) نیز انجام دهید.

بعد از انجام مراحل بالا، نرم¬افزار نینتکس بر روی سایت مورد نظر شما قرار گرفته است که در ادامه باید آن فعّال کنید.

 

 

 در قسمت مدیریّتی شیرپوینت، وارد Application Management شوید و بر روی Manage Web applications کلیک کنید.

 

 در این قسمت، Web Application خود را انتخاب و از نوار بالایی بر روی Manage Features کلیک کنید.

 

 در قسمت Nintex Administration بر روی گزینه‌ی Database management کلیک کنید.

 

 در این صفحه باید برای Nintex Forms و هم برای Nintex Workflow، دیتابیس ایجاد کنید؛ بر روی گزینه‌ی اوّل کلیک کنید، بعد از انجام این کار، گزینه‌ی دوم را نیز به همین صورت فعّال کنید.

 

 در این قسمت باید نام سرور SQL را وارد و در قسمت Database Name، نام دیتابیس برای Nintex Forms را به دلخواه وارد کنید و بر روی OK کلیک کنید، دقیقاً همین کار را برای قسمت دوم، یعنی Nintex Workflow انجام دهید.

 

 

 برای هر دو قسمت، دیتابیس مورد نظر ایجاد شده که در شکل زیر  مشخّص شده است.

 

 بعد از ایجاد دیتابیس وارد Nintex Administration شوید و بر روی Web Application activation کلیک کنید.

 

 در این قسمت، تیک گزینه‌ی ALL Content web applications را انتخاب و بر روی Activate کلیک کنید.

 

 سایت مورد نظر خود را باز کنید و وارد  Site settings شوید.

 

 در این صفحه، از قسمت Site Collection Administration، گزینه‌ی Site collection features را انتخاب کنید.

 

 در این صفحه، گزینه‌های مختلف مربوط به نرم افزار Nintex را مشاهده می‌کنید، با کلیک بر روی Active، همه‌ی آنها را فعّال کنید.

 

 همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تمام گزینه‌ها فعّال شده است.

 

 بعد از فعّال کردن گزینه‌های بالا، دوباره وارد Site Settings شوید و بر روی Manage site features کلیک کنید.

 

 

این گزینه را نیز فعّال کنید تا نرم‌افزار Nintex به طور کامل اجرا شود.

 

 برای اینکه Nintex WorkFlow را فعّال کنید باید یک لیست به مانند شکل ایجاد کنید و وارد آن شوید و در تب LIST بر روی آیکون مربوط به WorkFlow کلیک کنید و گزینه‌ی Create a Workflow in Nintex workFlow را انتخاب کنید.

 

 همان‌طور که مشاهده می‌کنید، Nintex WorkFlow اجرا شده است، برای کار با این نرم‌افزار باید Action‌های آن را فعّال کنید که این کار را باید در قسمت مدیریّتی شیرپوینت انجام دهید.

 

 

 

در قسمت مدیریّتی شیرپوینت وارد Nintex Administration شوید و بر روی Action settings کلیک کنید.

 

 

 

 در این صفحه، گزینه‌ی Allow all را انتخاب کنید و در قسمت بعد، تمام گزینه‌های موجود را در هر دو گروه Core و Connector انتخاب و بر روی ok کلیک کنید.

 همان‌طور که مشاهده می‌کنید، Actionهای مورد نظر به Nintex اضافه شده است که در ادامه با آنها کار خواهیم کرد؛ هر Action، دارای ویژگی خاصّی است که به عنوان مثال یکی از آنها را به لیست اضافه و بررسی می‌کنیم.

 

 در این قسمت، یک Action با نام Assign Flexi task را می کشیم و بین دو علامت Start و End قرار می‌دهیم.

 

 بعد اضافه شدن Action مورد نظر، اگر بر روی علامت فلش کناری آن کلیک کنید، منویی به مانند شکل زیر  باز می‌شود؛ گزینه‌ی اوّل، configure است که مربوط به تنظیمات هر Action است، گزینه‌ی Copy از این Action یک کپی تهیّه می‌کند که آن را می‌توانید در جایی دیگر از WorkFlow استفاده کنید؛ گزینه‌ی Disable نیزAction مورد نظر را غیر فعّال می‌کند و قادر به انجام عملیّات نخواهد بود، گزینه‌ی Delete، آن را پاک می‌کند و گزینه‌ی Minimize، جزئیّات هر Action را جمع می‌کند و اگر بخواهید دوباره آن را مشاهده کنید باید بر روی گزینه‌ی Maximum کلیک کنید.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search