آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - کار با نرم‌افزار Shortpoint ( بیست و یکم)

کار با PowerForm در شیرپوینت 2016 

یکی از نرم افزار‌های جانبی جدید برای شیرپوینت که در چند سال اخیر، طرفداران گسترده‌ای در سطح جهان پیدا کرده، این نرم افزار است که به خاطر به کارگیری از پیشرفته‌ترین کدهای تحت وب، اعتماد‌ها را به سوی خود جلب کرده است.

در این نرم‌افزار برای لیست ها به راحتی و به صورت بسیار پیشرفته می‌توانید فرم‌های با کیفیّت طرّاحی کنید، در ادامه‌ی کار با این نرم افزار کار خواهیم کرد.

برای دانلود این نرم افزار از لینک زیراستفاده کنید:

https://www.uplooder.net/files/5d315c9ac00e1bea388fa2db146a1832/PowerFormsHTMLSetup.2.74.0.0-2016-3isco.ir.zip.html

بعد از دانلود، وارد سرور شیرپوینت شوید و بر روی فایل نصبی BPC.PowerWebForms2013-2016.Setup کلیک راست کنید و گزینه‌یRun as administrator را انتخاب کنید.

 

 

در این صفحه، گزینه‌یPerform full installation را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

 

 در این قسمت، تیک گزینه‌یI have read… را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

 

 در این صفحه باید لایسنس نرم‌افزار را وارد کنید، اگر لایسنس اصلی نرم¬افزار را در دسترس ندارید، می‌توانید گزینه‌ی اوّل را انتخاب کنید تا یک ماه به صورت آزمایشی نرم‌افزار فعّال شود؛ در قسمت پایین صفحه هشدار داده است که نرم¬افزار حتماً باید از طریق Administrator اجرا شود.

 

 در این صفحه از لیست مورد نظر، سایت خود را انتخاب کنید و بر روی Install Now کلیک کنید.

 

 بعد از نصب PowerForm تنظیماتی در قسمت مدیریّتی شیرپوینت اضافه می‌شود، به مانند شکل زیر  وارد قسمتSystem Settings شوید و بر روی Manage farm solutins کلیک کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، یک Solution جدید به نام bpc.powerwebforms اضافه شده است، بر روی آن کلیک کنید.

 

 در این قسمت، نرم افزار PowerForm فعّال شده است که این موضوع را با کلمه‌ی Deployed مشاهده می‌کنید، اگر بخواهید نرم‌افزار PowerForm را از روی سایت شیرپوینت مورد نظر خود پاک کنید، بر روی Retract Solution کلیک کنید و سایت مورد نظر را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید. 

 

 

 اگر چنانچه Site Collection جدید ایجاد کنید، برای اینکه PowerForm بر روی آن فعّال شود باید بر روی Deploy Solution کلیک کنید و بعد از آن،Site Collection  را انتخاب و بر روی Ok کلیک کنید، بعد از دقایقی PowerForm بر روی آن فعّال خواهد شد.

بعد از نصب PowerForm وارد سایت شیرپوینتی شوید، سپس وارد یک لیست شوید و بر روی تب List کلیک کنید؛ در شکل زیر، سه گزینه‌ مربوط به PowerForm را مشاهده می‌کنید که به شیرپوینت اضافه شده است.

 

 

برای تبدیل فرم معمولی به PowerForm بر روی آیکون NewForm Options کلیک کنید و گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید.

 در این صفحه بر روی OK کلیک کنید.

 

 

در همان لیستی که PowerForm را فعّال کردید بر روی New Item کلیک کنید و بعد از باز شدن، دوباره ببندید و باز کنید تا فرم در حالت PowerForms باز شود.  

 

 

 همان‌طور که مشاهده می‌کنید، فرم در حالت PowerForms باز شده است، برای طرّاحی یک فرم بر رویDesign Form کلیک کنید.

نکته‌ی مهم: برای اجرای فرم در حالت PowerForm باید نرم¬افزار Silverlight را بر روی سیستم خود نصب کنید.

 

 همان‌طور که مشاهده می‌کنید، قسمت Design یا طرّاحی PowerForm اجرا شده است و تمام کنترلر‌ها مشخّص شده اند که به راحتی می‌توانید آنها را جابجا، ویرایش و حذف کنید، برای اینکه همه‌ی کنترلر‌های Powerform را مشاهده کنید بر روی جهت نمای مشخّص‌شده در صفحه کلیک کنید.

 

منوی Toolbox مربوط به کنترلر‌های PowerForm را مشاهده می‌کنید، در ادامه از این کنترلر‌ها در فرم استفاده خواهیم کرد، برای اینکه ویژگی‌های یک کنترلر‍‌ را مشاهده کنیم، مأوس را بر روی آن قرار دهید و بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید.

 

 

 در این صفحه، تمام ویژگی‌های کنترلر را می‌بینید، در تب General، ویژگی های معمول کنترلر مورد نظر خود را مشاهده می‌کنید؛ در این صفحه می‌توانید ID مربوط به کنترلر را تغییر دهید، نوع آن را مشخّص کنید و اینکه کنترلر مورد نظر حتماً تکمیل شود و در آخر از فرمول خاصّی در آن استفاده کنید.

 

 در تب Value می‌توانید نام کنترلر را تغییر دهید، البتّه گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که در صورت نیاز آنها را توضیح خواهیم داد.

 

 در این صفحه و در تب Layout می‌توانید اندازه‌ی کنترلر، موقعیّت و رنگ آن را تغییر دهید تا هر چه بهتر به زیبایی فرم کمک کنید، بقیّه‌ی تب ها را در صورت نیاز بررسی خواهیم کرد.

 

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search