آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - فیلتر کردن و گروه بندی در لیست‌ها (درس پنجم)

فیلتر کردن لیست‌ها

به صفحه¬ی Modify View باز‌گردید و قسمت Filter را بررسی ‌کنید؛ در این قسمت برای اینکه بتوانید حجم اطّلاعات یک لیست برای نمایش را کاهش دهید باید از این امکان استفاده کنید، مثلاً اگر در لیست شما اطّلاعات زیادی وارد شده باشد، اجرا شدن لیست با کندی مواجه خواهد شد؛ برای اینکه لیست، سریعتر اجرا شود، عملیّات فیلتر را بر روی آن اعمال ‌کنید، شما می‌توانید اطّلاعات لیست را تنها برای همان شخص نمایش دهید، یعنی اگر کاربر X، اطّلاعاتی را در لیست وارد کرده باشد، تنها همان اطّلاعات خودش برای او ظاهر شود و نه اطّلاعات دیگر کاربران، برای انجام این کار به مانند شکل بالا، گزینه‌یShow item only when the following is true، یعنی «نمایش محتویّات سایت، هنگامی که شرط زیر درست باشد» را انتخاب کنید، در قسمتShow the items، گزینه‌ی Created by «ایجاد توسّط» را انتخاب کنید و در گزینه‌ی پایینی آن، شرطis equal to «مساوی با» را انتخاب کنید و در قسمت سوم، کلمه¬ی [Me] را وارد کنید، کلمه¬ی Me در اینجا به معنای خود فرد است که با نام کاربر خود وارد شیرپوینت شده است؛ در پایین صفحه می‌توانید شرط را ادامه دهید که در حال حاضر، نیازی به این کار نیست؛ بر روی OK کلیک کنید.

 در شکل  زیر، دو صفحه¬ی جداگانه را مشاهده می‌کنید که دو کاربر، List-1 را باز کردند، به خاطر Filter ای که در صفحه¬ی قبل ایجاد کردیم و شرط را بر این گذاشتیم که اطّلاعاتی که توسّط فرد ایجاد شده است به نمایش گذاشته شود.

 غیرفعّال کردن انتخاب آیتم‌ها در لیست

وقتی وارد لیست می‌شوید، می‌توانید مواردی را که در داخل لیست قرار دارد را انتخاب کنید؛ برای اینکه این مورد را غیرفعّال کنید باید به صورت زیر عمل کنید.

 

 همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این امکان برای این لیست برداشته شد و کاربر نمی‌تواند گزینه¬ی مورد نظر خود را انتخاب کند.

گروه‌بندی در لیست شیرپوینت

با استفاده از این امکان، شما می‌توانید اطّلاعات لیست را بر اساس موضوعی که مشخّص می‌کنید، گروه‌بندی کنید؛ برای انجام این کار وارد Modify View در لیست مورد نظر خود شوید.

در قسمت Group By، این امکان را دارید تا اطّلاعات خود را بر اساس فیلدی که در قسمت شماره‌ی یک انتخاب می‌کنید، گروه¬بندی‌ کنید؛ در قسمت شماره‌ی دو می‌توانید صعودی و نزولی بودن را مشخّص کنید؛ در قسمت شماره‌ی سه می‌توانید مشخّص کنید زمانی‌که وارد لیست می‌شوید، اطّلاعات گروه‌ها باز شده یا بسته باشد که به صورت پیش‌فرض بسته است؛ در قسمت شماره‌ی چهار می‌توانید تعداد گروه‌های داخل لیست را برای نمایش مشخّص کنید که به صورت پیش‌فرض، 30 در نظر گرفته شده است؛ بر روی OK کلیک کنید.

 

 همان‌طور که در لیست زیر مشاهده می‌کنید، تمام اطّلاعات بر اساس شماره¬ی شناسایی مشخّص¬شده، گروه¬بندی شده‌اند، از این گروه‌بندی‌ها می¬توانید در مشخّص¬کردن پروژه¬ها در آینده استفاده کنید.

 

برای اینکه یک شمارنده را برای تعداد مواردی که در لیست وارد شده است را مشخّص کنید باید وارد Modify View شوید و در قسمت Totals می‌توانید یکی از موارد، مثلاً Employment ID را انتخاب کنید و در منوی کشویی روبروی آن، گزینه‌ی Count را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید.

 

 در لیست زیر  یک گزینه با نام Count اضافه شده است که تعداد اطّلاعات ورودی را نشان می‌دهد؛ در قسمت بالایی، جمع کل، نوشته شده است و در هر گروه، جداگانه محاسبه شده است.

 گزینه‌ی دیگری که در قسمت Modify View قرار دارد، Style است که نحوه¬ی چیدمان لیست را تغییر می‌دهد، مثلاً در لیست زیر گزینه‌ی Newsletter را انتخاب و بر روی OK کلیک کردیم، همان‌طور که مشاهده می‌کنید ترتیب قرارگیری اطّلاعات در لیست تغییر کرده است.

 

 قسمت‌های دیگری که در Modify View وجود دارد به صورت شکل زیر مشخّص شده است، در قسمت شماره‌ی یک، نام Folder را مشاهده می‌کنید، اگر گزینه‌ی Show items inside folders را انتخاب کنید، تمام اطّلاعات در داخل پوشه نشان داده می‌شود؛ در قسمت شماره‌ی دو می¬توانید تعداد آیتم های نمایش در هر لیست را انتخاب کنید که در بالا، عدد 30 وارد شده است، اگر گزینه‌ی Display items… را انتخاب کنید تعداد آیتم‌هایی که به نمایش گذاشته می‌شود، 30 خواهد بود و بقیّه¬ی آیتم¬ها را به صفحات بعد می‌فرستد و می‌توانید با کلیک بر روی صفحات بعد، آیتم‌ها را مشاهده کنید، اگر گزینه‌یLimit the total number… را انتخاب کنید، تنها در لیست، 30 آیتم اوّل به نمایش گذاشته خواهد شد؛ در قسمت شماره‌ی سه می‌توانید مشخّص کنید که آیا این لیست از طریق موبایل قابل دسترس باشد یا خیر، که برای فعّال کردن آن باید دو گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید و در قسمتNumber of items to display in list view web part for this view می‌توانید تعداد آیتم‌های قابل نمایش در موبایل را مشخّص کنید.

 

 

 

 

 شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - بررسی کلی سرور‌ها (درس اول)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - راه اندازی سرور دیتابیس (درس دوم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - راه اندازی سرور شیرپوینت (درس سوم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - کار با سایت ها و لیست ها در شیرپوینت (درس چهارم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - فیلتر کردن و گروه بندی در لیست‌ها (درس پنجم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - ایجاد نما (View) در شیرپوینت (درس ششم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - کار با Task (وظایف) در شیرپوینت (درس هفتم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - ایجاد Template از لیست شیرپوینت (درس هشتم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - کار با ستون Lookup در شیرپوینت(درس نهم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم -کار با InfoPath در شیرپوینت (درس دهم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - ایجاد شرط در InfoPath (درس یازدهم)

شیرپوینت را قورت دهید ویرایش دوم - دریافت اطّلاعات لیست دیگر در فرم Infopath (درس دوازدهم)

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search