آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

آموزش VMwareSystems - انتقال اطلاعات بین ماشین مجازی و سیستم واقعی (درس ششم)

انتقال اطلاعات بین ماشین مجازی و سیستم واقعی


برای اینکه ماشین مجازی بتواند به اطلاعات هارد دیسک واقعی و اصلی سیستم شما دسترسی داشته باشد چند راه وجود دارد، یکی اینکه درایو سیستم واقعی را در ماشین مجازی به اشتراک بگذاریم به این صورت که بر روی ماشین مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

در این صفحه و از سمت چپ گزینه‌ی Shared Folders را انتخاب کنید و در صفحه باز شده گزینه‌ی Always enabled را فعال کنید و تیک گزینه‌ی Map as a network… را انتخاب کنید و بر روی Add کلیک کنید.

در این صفحه و در قسمت Host path می‌توانید یک پوشه خاص و یا یک درایو را انتخاب کنید و در قسمت Name هم یک نام به دلخواه در نظر بگیرید و بعد بر روی Next کلیک کنید.

در این قسمت تیک گزینه‌ی Enable this share را انتخاب کنید و برای اینکه اطلاعات درایو اصلی شما در ماشین مجازی امن بماند و پاک نشود پیشنهاد می‌شود تیک گزینه‌ی Read-only را انتخاب کنید.

همانطور که در شکل روبرو مشاهده می‌کنید درایو مورد نظر در ماشین مجازی اضافه شده است و کاربر می‌تواند به اطلاعات درایو D سیستم واقعی دسترسی داشته باشد البته به صورت فقط خواندنی.

یکی دیگر از راه‌های انتقال فایل بین ماشین مجازی و سیستم واقعی استفاده از VMware Tools در ماشین مجازی است، همانطور که قبلاً گفتیم بعد از اینکه ماشین مجازی را نصب کردید نرم‌افزار VMware Tools به صورت اتوماتیک اجرا شده و نصب خواهد شد، با نصب این سرویس به راحتی می‌توانید فایل را از سیستم واقعی خود به سیستم مجازی کپی کنید یا بکشید و رها کنید، اگر چنانچه این سرویس بر روی ماشین مجازی نصب نشد باید از منوی VM گزینه‌ی Install VMware Tools را انتخاب کنید که با این کار یک درایو جدید در ماشین مورد نظر ایجاد و باید بر روی آن دو بار کلیک کنید تا شروع به نصب کند.

 آموزش VMwareSystems - تعاریف اولیه (درس اول)

آموزش VMwareSystems - VMware Workstation (درس دوم)

آموزش VMwareSystems - ایجاد ماشین مجازی در VMware Workstation (درس سوم)

آموزش VMwareSystems - کار با تنظیمات نرم‌افزار VMware Workstation (درس چهارم)

آموزش VMwareSystems - اضافه کردن هارد دیسک به ماشین مجازی (درس پنجم)

آموزش VMwareSystems - انتقال اطلاعات بین ماشین مجازی و سیستم واقعی (درس ششم)

آموزش VMwareSystems - ایجاد امنیت در ماشین مجازی (درس هقتم)

آموزش VMwareSystems - کار با Snapshot در VMware workstation (درس هشتم)

آموزش VMwareSystems -(درس نهم) عملیات Clone بر روی ماشین مجازی

آموزش VMwareSystems -(درس دهم) تنظیمات شبکه در VMware workstation

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

آخرین مطالب سایت

Search