آموزش شبکه و برنامه‌نویسی

با ما بروز باشید

 ارسال ایمیل به کاربر مشخّص شده در فرم

در تمرین قبلی در قسمت WorkFlow، آدرس ایمیل فرد مورد نظر مشخّص می‌شد، امّا اگر بخواهید ایمیل برای فرد مورد نظر که در فرم مشخّص می‌شود، ارسال شود باید تغییراتی را در فرم و Workflows ایجاد کنید.

برای شروع کار باید یک ستون به لیست خود اضافه کنید، این ستون را باید از نوع Personal and Group در نظر بگیرید؛ برای این کار در تب List بر روی Create Column کلیک کنید.

 

 بررسی Action های نرم‌افزار Nintex 

در این قسمت، همه‌ی Action های موجود در Nintex را بررسی می‌کنیم و عملکرد هر کدام از آنها را فرا می‌گیریم.

 نصب و راه اندازی نرم افزار Nintex 2016 

این نرم‌افزار، یکی از بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارها برای جریان کاری یا همان، WorkFlow است که از امکانات پیشرفته‌ای برای این کار بهره می‌برد، با این نرم افزار می‌توانید برای کاربران خود یک جریان کاری ایجاد کنید، مثلاً کاربر یک درخواست مرخّصی برای رئیس مستقیم خود ارسال می‌کند و اگر مورد تأیید بود، رئیس آن مرخّصی را تأیید می‌کند و در غیر این صورت، آن را رد می‌کند؛ در این بخش به عملکرد این نرم‌افزار می‌پردازیم.

کار با PowerForm در شیرپوینت 2016 

یکی از نرم افزار‌های جانبی جدید برای شیرپوینت که در چند سال اخیر، طرفداران گسترده‌ای در سطح جهان پیدا کرده، این نرم افزار است که به خاطر به کارگیری از پیشرفته‌ترین کدهای تحت وب، اعتماد‌ها را به سوی خود جلب کرده است.

 کار با ShortPoint Dashboard

برای اینکه به قابلیّت های دیگر نرم‌افزار ShortPoint دست پیدا کنید، باید سرویس Dashboard را فعّال کنید؛ برای این کار وارد سایت مورد نظر خود شوید و به مانند شکل زیر بر روی گزینه‌ی Site settings کلیک کنید.

 کار با نرم‌افزار Shortpoint 

نرم افزاری فوق‌العاده در زمینه‌ی طرّاحی صفحات شیرپوینتی است که در سال 2017 در کشور آمریکا تولید و به بازار عرضه شد؛ این نرم افزار، توانایی ایجاد صفحات جذّاب و در عین حال، کاربردی را دارد و مهم تر از همه، دارای ویژگیresponsive  است، یعنی در هر دستگاهی، اگر صفحات شیرپوینت خود را باز کنید، صفحات به اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش همان دستگاه به شما نمایش داده خواهد شد، مانند باز کردن سایت‌ها در گوگل؛ در زیر با امکانات بی شمار این نرم افزار آشنا می شویم.

ایجاد Masterpage در شیرپوینت 2016 

همان‌طور که از پیش گفتیم، شیرپوینت به صورت پیش فرض، دارای دو Masterpage با نام‌های Seattle و oslo است که هر کدام دارای قالب خاصّی هستند، در این قسمت می‌خواهیم یک صفحه‌ی جدید به عنوان Masterpage انتخاب کنیم و بر روی شیرپوینت فعّال کنیم.

کار با کدهای HTML و CSS در صفحات

این قسمت مربوط به کدهای HTML است که در صفحات برای ایجاد وب‌پارت و یا اطّلاعات دیگر ایجاد می‌شوند، با این کدها می‌توانید صفحات خود را به درستی ویرایش و طرّاحی کنید.

 طرّاحی در شیرپوینت 2016 

در این بخش می‌خواهیم به دنیای شیرین طرّاحی در شیرپوینت بپردازیم، در آن یاد می¬گیریم که چگونه قالب سایت شیرپوینتی خود را تغییر دهیم؛ صفحه¬ی اوّل سایت خود را با یک صفحه ی طرّاحی‌شده توسّط خودتان تغییر دهید و...

 امنیّت در شیرپوینت 2016 

یکی از مهمترین مبحث‌ها در شیرپوینت است که اگر خوب با آن کار نکرده باشید، باعث ایجاد مشکل برای شما می‌شود و دسترسی¬های بی¬مورد را برای کاربران ایجاد کند؛ در این بخش به قسمت‌های مختلف امنیّت در سایت و قسمت مدیریّتی شیرپوینت می‌پردازیم.

 فعّال‌سازی ایمیل در شیرپوینت

برای اینکه یک سرور کارآمد داشته باشید، نیاز دارید تا همه¬ی ابزار‌ها و سرویس‌های آن را به کار بگیرید؛ یکی از این ابزار‌ها، سرویس ایمیل است که باید در سرور شیرپوینت خود، راه‌اندازی و استفاده کنید؛ در این مرحله این کار را با هم انجام خواهیم داد.

کار با نرم‌افزار SharePoint Designer 

این نرم افزار برای ویرایش اطّلاعات سایت‌های شیرپوینتی ایجاد شده است که برای تحلیلگر شیرپوینت گزینه‌ی بسیار خوبی است؛ در کتاب شیرپوینت را قورت دهید 1 در مورد این نرم افزار توضیحاتی دادیم که در نسخه¬ی پیش رو بر روی موارد پیشرفته‌تر آن کار خواهیم کرد.

دسترسی به Horizon View از طریق اینترنت

یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که باید برای سرور Horizon خود انجام دهیم این است که بتوانیم از طریق اینترنت و از راه دور به اطلاعات سرور دسترسی داشته باشیم، مثلاً می‌توانید یک نرم‌افزار مالی مهم را برای کاربران خود به اشتراک بگذارید و کاربران با هر سیستمی و با هر سیستم‌عاملی بتوانند به آن نرم‌افزار دسترسی داشته باشند.

کار با Horizon Connection تحت وب

برای استفاده از Desktop مجازی و نرم‌افزار مجازی مجبور بودیم که حتماً Horizon Client را بر روی سیستم کلاینت خود نصب کنیم و از آن طریق کار خود را انجام می‌دادیم، راه‌کار دیگه‌ای که وجود دارد این است که از طریق وب نرم‌افزار و Desktop مجازی را فعال کنید.

ایجاد Desktop Pools با ویندوز سرور 

تا به اینجا توانستیم با استفاده از ویندوز 7 و 10 دسکتاپ مجازی خود را ایجاد و از آن استفاده کنیم، در این قسمت می‌خواهیم همین کار را برای ویندوز سرور انجام دهیم که یک نکته در تنظیمات آن وجود دارد که با هم آن را بررسی می‌کنیم.

تنظیم و مدیریت Manaual Desktop Pools

در بخش قبلی توانستیم از طریق Automatic Desktop Pools ماشین مجازی موردنظر خود را ایجاد و از طریق Client به آن متصل شویم، حالا در این قسمت می‌خواهیم از طریق Manaual Desktop Pools به‌صورت دستی ماشین مجازی ویندوز 10 را ایجاد و بر روی آن کار کنیم.

آخرین مطالب سایت

Search